Scotch Tip Buhar Kazanı

Scotch Tip Buhar Kazanı

- Skoç tipi kazanlar, alev-duman borulu, yüksek verimli, büyük su hacimli, tam silindirik buhar kazanlarıdır. Sıvı ve gaz olarak dizayn edilen Skoç tipi kazanlar, özel dizayn yapıldığında katı yakıt da yakabilirler.
- Skoç tipi kazanlar, endüstriyel tesislerde kullanılan en yaygın kazan tipleridir. Endüstriyel tesislerin yanı sıra merkezi sistem ısıtma uygulamaları içinde alçak basınçlı Skoç tipi buhar kazanları kullanılmaktadır. Alev-Duman borulu kazanlar, büyük buhar hacmine sahip olduklarından yüksek buhar çekimlerine hızlı cevap verebilmektedir.
- Kullanımı kolay ve otomasyona uygun kazanlardır. Uluslararası normlar dahilinde 72 saate kadar operatör kontrolü olmaksızın işletilebilmektedir.
- Buhar tesisi, buharın üretildiği kazan ve yardımcı ekipmanlarından oluşur. Buhar kazanı yardımcı ekipmanları degazör, kondens ve su besleme sistemi, baca ve yakma ünitesinden oluşmaktadır. Tüm bu yardımcı ekipmanlar buhar üretiminde maksimum verimlilik alabilmek için en uygun koşullar altında çalıştırılmalıdır.
- Almanya Patentli Üstün Teknoloji ile üretilmektedir. U Serisi: Uslukol Marka Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillenmiştir.

3 Geçişli Skoç Tip
(Alev-Duman Borulu)Tam Silindirik Buhar Kazanları
Sıvı, Gaz ve Katı Yakıtlı
Kapasite: 100 – 5000 kg kcal/hr

Detaylı Bilgi için Bize Ulaşın