Yeni Nesil Ekoyak Katı Yakıt Buhar Kazanı

Yeni Nesil Ekoyak Katı Yakıt Buhar Kazanı

-GK-Y serisi kazanlarda, bilinen klasik kazanların yanı sıra, yükleme kapağı aşağıdaki resimde göründüğü gibi son derece kullanışlıdır.
-Primer ve Seconder hava girişini oransal olarak alan ve hassas kontrol kapakları sayesinde bekleme süresi son derece uzun ve mükemmel zincirli termostadı ve opsiyonel fan sistemi ile
-Ekoyak kalorifer kazanlarında kömürden çıkan gazları yakabilen iki yanma odalı özel ateş kutusu bulunmaktadır.
-Özel yanma odasına göre ayarlanmış kül çekmecesi ve hava kanalları sayesinde tam yanma özelliği.
-Termostat kontrolü sayesinde, dış hava sıcaklığı seviyesine göre yanma ısısını ayarlayarak ekonomi sağlar.
-Tam yanma sağlamasından dolayı %9'luk kül oranı ile emsalsiz bir ekonomi sağlar,
-Şoklama sırasında kömürden çıkan karbonmonoksit ve metan gibi zengin gazların Primer hava kanalından alınan hava ile daha da zenginleştirilerek yanmasını sağlar.Bu durum hem kazanda % 16 daha verim artışına ve çevre kirliliğinin engellenmesine neden olur.
-Özel oluşturulmuş dik plakaları sayesinde paneller arasında hava perdesi oluşturularak, doğal hava enjeksiyonu sağlar ve kazan bacası emiş gücünü iki katına çıkarır. Yani kısaca kazan kendi içinde doğal bir fan özelliği yaratır.
-Kazandaki özel geliştirilmiş dik ısı plakalarına çarpan kurumlar dipte bulunan kurum çekmecesine düşer, yıl sonunda bu çekmeceden alınır. Yani ısı plakaları ısıyı emerken ayrıca baca filtresi, kurum tutucu görevlerini yerine getirir.
-EKOYAK Kalorifer kazanlarının bir özelliği de komple 60 mm izocam ile izolasyon yapılmış olması ve hiçbir açık yerinin bulunmamasıdır.
-Özel geliştirilmiş 8 mm saçtan imal edilen ısı plakaları arasında bırakılan teknik boşluktan dönüş yapan tesisat suyunun termik olarak kazanları soğutabilme ihtimali yoktur.
-EKOYAK kalorifer kazanlarında geliştirilmiş yanma odası sayesinde kazanın yanma özelliği yakıcının inisiyatifinden çıkarılıp direk olarak kazana geçmektedir. Yani diğer kazanlar gibi yastıklama, uyuma ve çaprak yükleme gibi tekniklere bu kazanda gerek yoktur. Yakıcı burada yalnızca yükleme görevini yapacaktır.
-EKOYAK kalorifer kazanlarında ithal kömür kullanıldığında yılda bir defa, yerli kömür kullanıldığında ise yılda iki defa plaka temizliği yapılır. Dolayısıyla soğuk kış günlerinde kazanı söndürüp binayı bir iki saat soğukta bırakmak, tesisatın soğuyup enerji kaybına neden olmasını engellemek gibi bir özelliği de vardır.
-Kazanların kompak ve ölçülerinin prizmatik olması büyük kazanların bile doğalgaz veya fueloile göre yapılan kazan dairelerine rahatlıkla hiçbir tadilat yapmadan, duvar kırmadan sığabilme şansını arttırır.
-Daire büyüklüğüne göre daire başına günde 12 ile 18 kg arasında kömür tüketen EKOYAK kalorifer kazanları, kuvvetli izolasyonları sayesinde bir sonraki günde ısısını maksimum seviyede korur ve kazan ile tesisat arasında devamlılık ile istikrar sağlar. Isıtma istikrar demek, tasarruf, sağlık ve kontrol demektir.
- Almanya Patentli Üstün Teknoloji ile üretilmektedir. U Serisi: Uslukol Marka Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillenmiştir.

Yeni Nesil Katı Yakıtlı Kalorifer Kazanı
Kapasite:100 – 5000 kg kcal/hr

Detaylı Bilgi için Bize Ulaşın